IV motocyklowy Rajd po Roztoczu pod nazwą „Ojczyzna to pamięć i groby – przez historię na motocyklu”

IV motocyklowy Rajd po Roztoczu pod nazwą „Ojczyzna to pamięć i groby – przez historię na motocyklu” jest projektem, który upamiętnia postać jednego z dowódców AK – mjra Tadeusza Kuncewicza ps. „Podkowa”.

W dniach 8-11 czerwca br odbędzie się czwarty Rajd po Roztoczu nie tylko dla motocykli organizowany w formule Rajdu Katyńskiego tzn. odwiedzimy miejsca ważne dla naszej historii i pamięci: miejsca bitew z różnych okresów naszej historii, męczeństwa miejscowej ludności ale także odwiedzimy zrekonstruowaną ziemiankę por. Kuncewicza ps. „Podkowa” oraz miejsce wiecznego spoczynku bł. ks. Błażeja Nowosada w Potoku Górnym – kapłana zamordowanego w okrutny sposób przez ukraińskich nacjonalistów .

Rajd zaczyna się 8 czerwca (Boże Ciało) o godz. 16.00 na zamojskiej Rotundzie, następnie udamy się do Domu Misyjnego Św. Ducha w Łabuńkach Pierwszych (nasza baza), zostawiamy bagaże, spożywamy obiadokolację i wyjeżdżamy na krótką trasę. Po powrocie czas wolny.

9 czerwca piątek po śniadaniu wyjazd około godziny 8.00 (może wcześniej) na trasę liczącą ok. 350 km, m. in. : Perespa, Turkowice, Zosin, Horodło, Włodawa, Wytyczno, Chełm, Żułów. Powrót około godziny 18.00, obiadokolacja i odpoczynek (dla zmęczonych).

10 czerwca sobota po śniadaniu wyjazd około godziny 8.00 na trasę około 300 km. Odwiedzimy m. in.: Krasnystaw, Piaski, Majdan Kozic Górnych, Borów, Janów Lubelski, Owczarnię i Szczebrzeszyn. Powrót około godziny 16.00, obiadokolacja w formie ogniska lub grilla, spotkanie z gościem specjalnym i odpoczynek.

11 czerwca niedziela. Po śniadaniu i mszy świętej o godz. 8.00 wyjazd w trasę. Odwiedzimy Gródek, Chłopiatyń, Szczepiatyn, Chodywańce oraz Kobylankę. W ziemiance por. „Podkowy” zakończenie rajdu i wyjazd do domów.

Trasa może ulec zmianie na wyraźną prośbę uczestników po zapoznaniu się ze szczegółami odwiedzanych miejsc lub w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Koszty: zakwaterowanie + wyżywienie (śniadanie i obiadokolacje), koszty zniczy, wiązanek, pamiątek to 230 zł za osobę, paliwo we własnym zakresie na ok. 850 km, ewentualnie dodatkowe jedzenie. Noclegi w pokojach wieloosobowych. Węzły sanitarne na korytarzu.

Zapisy przyjmuję do niedzieli 21.05.2023 r. do godz. 23.59 listem elektronicznym na adres: piotr.rypina@rajdkatynski.com.

W zgłoszeniu proszę podać:
1. Imię i nazwisko uczestnika/uczestników
2. Nr telefonu kontaktowego
3. Adres elektroniczny do korespondencji
4. Markę i model motocykla
5. Rozmiar koszulki (dla chętnych za dodatkową opłatą możliwość zamówienia koszulki termoaktywnej – cena zależna od ilości chętnych)
6. Nr Pesel (konieczny do ubezpieczenia uczestnika).
Liczba miejsc jest ograniczona.
Projekt (Rajd) jest dofinansowany przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Za pomoc w pozyskaniu dofinansowania dziękuję w imieniu swoim i uczestników środowisku śZŻAK o/ Zamość na czele z prezesem Panem Sławomirem Zawiślakiem i wiceprezes Panią Magdaleną Szczepańską.
Warunkiem zapisania i rezerwacji noclegu i wyżywienia jest wpłata pieniędzy na konto do dnia 23.05.2023 roku do godz. 10.00. Nr konta zainteresowanym podam indywidualnie odpowiadając na zgłoszeniowego e-maila.
Organizacja Rajdu „Ojczyzna to pamięć i groby – przez historię na motocyklu” nie jest usługą turystyczną w rozumieniu ustawy „O usługach turystycznych” Dz. U. Nr 223, poz. 2268 z dnia 29 sierpnia 1997 roku z późniejszymi zmianami.
Wszelkich dodatkowych informacji udzielę poprzez e-mail, messengera lub telefonicznie 600931661