Kolędnicy misyjni – mali misjonarze

Za nami kolejne spotkanie kolędników misyjnych, które odbyło się 3 lutego 2023 r. w parafii pw. MB Szkaplerznej i Św. Dominika w Łabuniach.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Marian Rojek. Tegoroczny projekt akcji Kolędnicy Misyjni miał na celu przybliżyć dzieciom i dorosłym Papuę-Nową Gwineę. Jak napisał ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM w Polsce: „Ten odległy skrawek ziemi rozsiany na Oceanie Spokojnym jest bardzo młodym Kościołem, borykającym się z wieloma problemami. Pokazuje nam on jednak, że żadne trudności nie odrywają od miłości Chrystusa. Każdego roku przybywa tam nowych ochrzczonych, pracuje tam najwięcej polskich misjonarzy w całej Oceanii, a także czterej biskupi z naszej ojczyzny”.

Kolędnicy misyjni to mali i więksi misjonarze, którzy idąc od domu do domu, od rodziny do rodziny, niosą radość i pokój Bożego Narodzenia.

Po uroczystym wręczeniu nagród i wyróżnień dla kół misyjnych odbyło się spotkanie, które zakończyło zawiązanie wspólnoty przy wspólnym ognisku oraz agapa. Największą sumę zebrało koło misyjne z Łukowej i Babic w wysokości 8971 zł 60 gr. Łącznie podczas tegorocznego Kolędowania Misyjnego w naszej diecezji zebrano ponad 22 tyś. zł. Przypomnijmy, środki te wesprą dzieci z Papui Nowej Gwineii.