Zapraszamy na IV PIKNIK

Dzieła Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej oraz Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów serdecznie zapraszają w niedzielę, 29 lipca br. na IV RODZINNY SPORTOWY PIKNIK Z MYŚLĄ O MISJONARZACH W GRODZIE POSADÓW, który w tym roku odbędzie się pod honorowym patronatem JE KS. BP. MARIANA ROJKA, WICEMARSZAŁEK SEJMU RP PANI BEATY MAZUREK oraz WOJEWODY LUBELSKIEGO PANA PRZEMYSŁAWA CZARNKA.

Piknik adresowany jest do rodzin i jednym z istotnych jego celów jest integracja poszczególnych grup wiekowych, ożywienie ducha rodzinnego i misyjnego, prezentacja umiejętności artystycznych i sportowych, zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestniczenia w proponowanych zabawach oraz konkursach, stworzenie okazji do wspólnego spędzania czasu przez rodziców i dzieci na terenie Grodu. W tym roku w sposób szczególny ze względu na świętowanie dostojnego jubileuszu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości chcemy, aby nasz Piknik miał także wydźwięk patriotyczny. Impreza stanie się także okazją do promowania współpracy animacji, formacji oraz modlitwy o pokój i solidarność pomiędzy ludźmi.
W czasie Pikniku będzie można wspomóc misjonarzy kupując los na loterii fantowej lub zostawiając ofiarę na środki transportu, wspierając akcję MIVA Polska.
W programie od godz. 14:00: X Otwarte Mistrzostwa w Tenisie Stołowym, Mistrzostwa Posadowa w Wędkowaniu, Konkurs na najładniejszy zamek z piasku, Konkurs strzelania z łuku, Konkurs na potrawę regionalną, a także wycieczka po Grodzie, warsztaty i pokazy Drużyny Grodu Czerwień, pływanie rowerkiem wodnym po stawie, grillowanie własnego prowiantu, występy artystyczne m.in. wokalisty – Krzysia Gągoła i pianistki – Wiktorii Szpindor, rozmowy z misjonarzami, loteria i kawiarenka misyjna i wiele innych atrakcji. A o godz. 20:00 na scenie pod Grodem koncert legendarnego zespołu NoToCo i dyskoteka „pod gwiazdami”. Bilet wstępu – cegiełka na wsparcie misji –
10 zł od rodziny.
Mamy nadzieję, że Piknik pozostanie w pamięci uczestników jako przyjemnie, mądrze i ciekawie spędzony czas.